Praktyczne warsztaty z aparatami zdejmowanymi (kurs praktyczny)

 • Data: 25 listopada 2023
 • Miejsce: Przygoń
 • Cena: 2990 zł

Wykładowcy:

 • Dr n. med. Joanna Jabłońska-Zrobek

  Wieloletni nauczyciel akademicki z powołania. Związana była  z Zakładem Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przez lata opiekun nie tylko osób specjalizujących się w dziedzinie ortodoncji ale i prac licencjackich studentów III roku technik dentystycznych. Przewodnicząca Łódzkiego Koła Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Była Prezydentem jubileuszowego 20-go Zjazdu PTO w 2017 roku w Łodzi.
  Stale podnosi swoje kwalifikacje i udziela się na konferencjach naukowych wśród lekarzy i techników dentystycznych. W ostatnim czasie ukończyła min. 2-letni program FACE. Autor i współautor wielu publikacji zarówno w czasopismach polskich jak i zagranicznych. Od 2008 roku samodzielnie a także wspólnie z dr Mariuszem Wilkiem, prowadzi kursy, dzięki którym przeszkoliła już setki ortodontów i lekarzy dentystów. Jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie aparatów zdejmowanych.

 • Mgr tech. dent. Grzegorz Piątkowski

  Jest technikiem dentystycznym z wieloletnim stażem dydaktycznym w Szkole Policealnej Techniki Dentystycznej w Łodzi. Był również wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od 2011 roku prowadzi wraz ze znakomitym zespołem nowoczesne Laboratorium ortodontyczne GREG-DENT ORTHODONTICS. Cały czas doskonali swój warsztat poprzez uczestnictwo w wielu kursach i szkoleniach z zakresu techniki dentystycznej i ortodontycznej. To właśnie ortodoncja stała się jego główną specjalizacją. Dzięki współpracy ze wspaniałymi specjalistami ortodoncji ma możliwość wykorzystania swojej wiedzy w praktyce, a dzięki praktyce poszerzać swoją wiedzę teoretyczną. Z techniką jest związany także naukowo i dydaktycznie, jako wykładowca oraz współautor publikacji naukowych. Bierze czynny udział w zjazdach i konferencjach naukowych wymieniając doświadczenia z technikami dentystycznymi i lekarzami z różnych stron Polski i świata.

Tematyka:

Wychodząc naprzeciwko potrzebom lekarzy w zakresie pracy z aparatami zdejmowanymi stworzyliśmy kurs, podczas którego będziemy pracować z aparatem ortodontycznym. Zagadnienia zostaną ograniczone do tych, które są potrzebne w codziennej pracy z pacjentem.

Cele szkolenia to:

Nauczenie pobierania zgryzu konstrukcyjnego

Nauczenie aktywacji łuku wargowego i klamer ortodontycznych

Nauczenie aktywacji sprężyn Opracowywanie płaszczyzn w aparatach czynnościowych

Praca i prowadzenie leczenia twin blockiem

Demonstracja prostych napraw aparatu w gabinecie

Podczas szkolenia dostępne będą porady zarówno lekarza ortodonty jak i doświadczonego technika ortodontycznego.


DODATKOWE INFORMACJE:

Wymagane narzędzia (wg katalogu Forestadent)

kleszcze kramponowe 501-0204

kleszcze wklęsło-wypukłe 501-0502 / 501-0503

kleszcze Weingarta 501-0809

kleszcze Aderera 501-0701

Bardzo prosimy zabrać ze sobą fartuch ochronny do pracy z akrylem

i okulary ochronne.

 

Max. ilość uczestników: 20 (decyduje kolejność wpłat)